DEBORDELIZACE POKOJÍČKU
Minimalisticky se snažíme shlížet taky na dětský pokojíček a hračky. Všeho moc škodí, a tak se snažíme, aby K. neměla plno hraček, ale je to dost těžké, když máte čtvero prarodičů a ještě x dalších lidí, kteří vaší ratolest chtějí obdarovat. Řešíme to limity na počet dárků, i tím, že hračky i knížky prostě obměňujeme.
Co dělají maminky, když jim odjede dítě na jednu noc je jasné - vrhnou se na úklid a já se pustila do obří debordelizace právě dětského pokojíku.
V první fázi jsem se vrhla na postel, posvlékala povlečení, sundala matraci i rošt a povysávala pořádně pod postelí, taky jsem z pokoje vzala veškerý textil a dala vyprat a usušit.
Postupně jsem utírala prach a vše z poliček, komody, boxů, kapsáře i kuchyňky vynesla do středu místnosti, dokud nebylo všude prázdno.
Pak jsem se vrhla na třízení podle skupin - věci pro panenku, lego, věci na strojení, různé puzzle atp. Protřídila jsem také nakreslené obrázky - nejhezčí schovávám do krabice (max 3 za měsíc), ostatní si vyfotím a vytřídím do papíru.
Po roztřízení jsem se rozhodla, které věci v pokojíčku necháme, a dala je na místo (jistoty jako věci pro panenku, oblíbené plyšáky, doktorka, navlékání korálků, věci do kuchyňky, lego atp.).
Pár tipů, jak dobře skladovat hračky:
1) lego, věci pro panenky, skládačky a balónky mají svůj samostatný box
2) plyšáci mají místo v kapsáři
3) puzzle a dřevěné skládačky skladuji v uzavíratelných sáčcích ISTAD
4) drobné hračky jako figurky, vykrajovátka, pompomy atp. mají samostatné krabičky PRUTA
5) dřevěné maxikorálky a dřevěné kostky mají své vlastní látkové uzavíratelné pytlíky
Část věcí jsem potom dala do krabice, kterou máme ve sklepě, a z které tak jednou za čtvrt roku obměňujeme hračky.
Na závěr jsem povysávala a pokojík trošku jinak vyzdobila. Celý úklid zabral zhruba 2,5 hodiny a s výsledkem jsem byla moc spokojená.
Co mě ale dlouhodobě
těší je, že každá věc má své místo, a tím pádem večerní úklidy nezaberou
víc jak půl hodiny, samozřejmě s asistencí K.
Komentáře
Okomentovat